Prečo práve titánový riad ?

Pridal admin 03/11/2015 - 15:39:26 0 Komentárov

Aké hrnce používate pri varení, milé gazdinky? V súčasnosti je na trhu dostupné obrovské množstvo kuchynských riadov rôznych značiek, ktoré sú vyrábané z rôznych materiálov. Mali by ste však vedieť rozlíšiť skutočnú kvalitu od riadov, ktoré po pár rokoch budete musieť zahodiť ako nepoužiteľné. Možno by ste sa preto mali zoznámiť s titánovým riadom.

 

Prečo práve titánový riad ?

 

Položili ste si otázku, prečo sa k výrobe kuchynského riadu začal používať páve titán? Odpoveď je jasná. Titán má totiž mnoho pozitívnych vlastností, ktoré z neho robia ideálny kov na použitie v kuchyni, práve aj pri výrobe riadov. Aké sú teda jeho vlastnosti?

  • Pevnosť. Titán je rovnako pevný, ako oceľ. Pri viacerých typoch hrncov sa môže stať, že sa ohýbajú a deformujú. No s titánovým riadom čosi podobné nehrozí.
  • Nízka váha. Aj keď je titán pevný ako oceľ, je v porovnaní s ňou omnoho ľahší. A preto sa s titánovým riadom vynikajúco manipuluje. Spomínate si na mnohé situácie, pri ktorých ste v kuchyni museli práve kvôli váhe hrncov prenášať pokrm v oboch rukách? Na bolesť v kĺboch a chrbte pri varení môžete zabudnúť, ak budete používať titánový riad.
  • Trvácnosť. Ohorené hrnce, ktoré sa nedajú umyť, či deravé hrnce, ktoré sa zničia po pár použitiach. Určite ste sa s nimi stretli aj vo Vašej kuchyni. Viete, že titán sa používa aj v leteckom priemysle? Ak teda vydrží takúto záťaž, určite zvládne i všetky situácie v kuchyni! Vydrží Vám dlhé roky a nebudete musieť investovať do ďalšej sady riadov. 
  • Dizajn. Vďaka špeciálnej povrchovej úprave si zachováva svoj vzhľad dlhodobo. Titánové hrnce sú preto dizajnovým kúskom.

Titánový riad = kvalita

 

Aj pri tak kvalitnom produkte, ako je titánový riad, sa však môžete stretnúť s nekvalitným tovarom. Preto je vhodné staviť na značku a zaručenú kvalitu.

 

Určite nesklame nemecká značka GertiGundel s viac ako 30 ročnou tradíciou. Titánové panvice a hrnce tejto značky podliehajú neustálej kontrole kvality, vďaka čomu je tento riad považovaný za špičku. Rovnako kvalitná je takisto nemecká značka Harecker. Ak túžite vo svojej kuchyni po riade, ktorý používajú aj profesionáli, tento riad s viac ako 35 ročnou tradíciou by mal byť Vašou voľbou.

 

Aká je teda odpoveď na otázku: „Čo je titánový riad?“. Veľmi jednoduchá. Je to nadčasová nezničiteľná kvalita, ktorá dodá vareniu profesionálnu príchuť!

 

V sériách titánového riadu nájdete všetko, čo vo svojej kuchyni potrebujete.