Aký titánový riad kupovať ?

Pridal admin 20/02/2019 - 16:10:11 0 Komentárov

Tak, ako je to so všetkým, aj v prípade titánového riadu existujú rôzne možnosti výberu. Môžete si zvoliť z mnohých značiek a vybrať si riady od výrobcov z rôznych kútov sveta. Treba sa však rozhodnúť správne. Aby sa obyčajný hrniec alebo panvica nestali pri varení jedom ..

 

Na značke záleží

 

Investovať menej peňazí a kúpiť si titánové panvice a hrnce od neovereného výrobcu, napríklad z Číny ? Alebo si našetriť viac peňazí a kúpiť drahšie titánové hrnce, ktoré sú však vyrábané nemeckou firmou? Nie pre každého je odpoveď samozrejmá. A mnohí ľudia radšej minú menej, no v skutočnosti nevedia, čo kupujú.

 

Ak si vyberiete kvalitný titánový riad od overeného výrobcu, získavate množstvo záruk. Pozrime sa napríklad na nemeckú značku riadu HareckerTitánový riad tejto značky je na trhu už 30 rokov. Aj to je zárukou kvality. Ak by tieto riady neboli kvalitné, určite by tak dlho na trhu nevydržali. 

 

Značke HRECKER na kvalite skutočne záleží. Aj preto je pravidelne kontrolovaná a testovaná kvalita výrobkov. Navyše výrobca zaručuje, že jeho titánové hrnce vydržia minimálne 30 rokov.

 

Nič také by ste pri kúpe lacných čínskych hrncov nezískali. Pri ich výrobe sa používa vysoko kvalitný materiál a jednotlivé kusy hrncov sú vypaľované pri teplote až 20 000 stupňov. Vďaka tomu sú titánové hrnce mimoriadne odolné proti poškriabaniu. To znamená, že sa látky z hrnca neuvoľňujú pri varení do jedla. Môžete si byť teda istý, že svoj pokrm pripravujete zdravo a nezávadne.

 

Samozrejme, nemusíte sa zamerať len na jednu značku. Tie najvyššie štandardy kvality poskytujú odlievané riady 

 

Hrnce z Číny? Radšej nie

 

            Pokiaľ ide o lacnejšie neznačkové hrnce, skúsenosti s nimi sú horšie. Aj keď sa označujú ako titánové, často sú vyrábané z rôznych iných zliatin a kovov. A tak nedosahujú vlastnosti titánových hrncov. Pri varení dochádza k ich poškriabaniu a tým k vylučovaniu škodlivín  (PFOA) do jedla. Nákup titánových hrncov, ktoré v skutočnosti nie sú titánové, naozaj nemá zmysel.

 

A čo z tohto porovnania vyplýva? Ak túžite po titánových hrncoch, no nechcete do nich investovať, radšej ich ani nekupujte. Lacné hrnce dovezené z Číny, prípadne z Poľska, totiž nikdy nebudú dosahovať kvality hrncov od overených výrobcov. S takýmito nekvalitnými hrncami nebudete spokojný a v konečnom dôsledku vlastne zbytočne prídete o svoje peniaze.